2012. október 14., vasárnap

Sárvédő körkép




1.kép
2. kép
4. kép
3. kép
Jönnek az esős napok, ilyenkor többen leteszik a biciklit ők ne is olvassák tovább:). Akik viszont kemények és tovább tekernek azoknak némi segítséget szeretnék nyújtani. Ebben a cikkben végig vesszük a sárvédő fajták előnyeit hátrányait, ezzel is segítve a vásárlásnál.
Műanyag olcsó sárvédő (1. kép)
Szinte minden áruházban megvásárolható gyorsan felszerelhető sárvédő. Viszont a lágy műanyag miatt nyeklik-nyaklik, e miatt menet közben is hozzá érhet a kerékhez. Viszont előnye, hogy a kerék semennyi vizet nem fröcsköl ránk.
Szinte ugyan így néznek ki a fém sárvédők is (2. kép) Ezek kicsit borsosabbak, viszont a kerékhez igazíthatóak a pálcáikkal illetve mereven rögzíthetőek így biztosan nem fog hozzá érni a kerekekhez. Hátránya viszont a súlya ugyanis lényegesen nehezebb szerkezet a többinél.
Következő sárvédőnk (3. kép)  inkább csak látványnak jó. Fixisek előszeretettel használják mert jól néz ki, de sok védő szerepe nincs ugyanis azt meg akadályozza hogy a hátunk vizes legyen viszont a lábunk kapja az összes vizet. Ehhez a hátrányhoz képest viszont az ára se csekély így igazi pénzkidobás ez a sárvédő.
Utolsó darabunk (4. kép) igazából csak érdekességnek raktam a cikkbe. Ez egy össze hajtható sárvédő, eltehetjük táskánkba szinte semmi helyet nem foglal. Két patenttal rögzíthető a nyeregre de ugyanúgy mint előző sárvédőnk ez is csak a hátunkat óvja. Persze szükségmegoldásnak nagyon is megfelel.
Végszóként aki nem akar elázni az hagyja otthon a bringát a kemények pedig válogassanak a sárvédők között.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése